Trening online

Ruch to zdrowie!

Ćwiczyć w domu może każdy, jeśli tylko pozwala mu na to stan zdrowia. Wraz z Kamilem – instruktorem, oraz Kasią chcemy zaprezentować Wam 3 zestawy ćwiczeń.
Każdy zestaw zajmie nie więcej niż 20 minut, a wykonywany regularnie pomoże utrzymać dobrą kondycję fizyczną oraz poprawi komfort codziennego życia. To właśnie systematyczność jest tym czynnikiem, który najbardziej wpływa na efektywność treningu. 1

Do ćwiczeń będziecie potrzebować podstawowych akcesoriów: krzesła, maty lub koca oraz piłki lub butelki z wodą. Warto pamiętać o wygodnym stroju, który nie będzie krępował ruchów  oraz o nawodnieniu – butelka wody zawsze powinna być pod ręką.
Pamiętajcie – jeśli w trakcie ćwiczeń poczujecie dyskomfort lub ból, trening należy przerwać a dolegliwości skonsultować z fizjoterapeutą lub lekarzem.

Aby odtworzyć lub zatrzymać film, należy kliknąć w jego miniaturkę. Aby odtworzyć na pełnym ekranie, kliknij ikonkę w prawym dolnym rogu odtwarzacza (kwadrat składający się ze strzałek).

Część 1 - ćwiczenia stabilizujące i wzmacniające mięśnie kręgosłupa

Zapraszamy na pierwszy film treningowy – rozgrzewka oraz 7 ćwiczeń, które pomogą Wam utrzymać dobrą kondycję fizyczną.

Część 2 - ćwiczenia mobilizujące stawy obwodowe i kręgosłup

Kolejna partia zdrowego wysiłku fizycznego – ćwiczenia zwiększające zakres ruchów oraz wzmacniające mięśnie brzucha i kręgosłupa.

Część 3 - ćwiczenia mobilizujące stawy obwodowe

Ruch to zdrowie, dlatego zapraszamy na trzeci film z Kamilem i Kasią – tym razem ćwiczenia mobilizujące stawy obwodowe naszego ciała.

Referencja:
1. https://www.who.int/health-topics/physical-activity#tab=tab_1 dostęp 28.07.2021

ETO-2021-0027